Parqet më të mira Temë në Orlando, FL

Parqet më të mira Temë në Orlando

Ku e parqet temë vijnë nga?

Theme Parks kanë qenë rreth e rrotull për qindra vjet. Parqet e përdorura të jenë të ndryshme, dhe nuk ka pasur spektakolare, tërheqjet emocionuese ende. Kishte 'parqet temë’ tashmë pesëqind vjet më parë. Ata ishin pa coasters rul apo atraksione të tjera të shpejta, por me kopshte të bukura, shfaqje, dhe lojra zbavitëse. Parqet temë e asaj kohe quheshin 'kënaqësi kopshte.’ Ata zakonisht vë në një kështjellë, ose në një park ose pranë një qyteti.

Në mesjetë, ka pasur edhe panaire fermave: një parti vjetore me muzikë, tezga që shesin mallra, dhe shumë ushqime dhe pije. Pas Luftës së Dytë Botërore – mes të rrugës përmes shekullit të kaluar – kishte tërheqje për avancime në panaire, të tilla si një qejf-karusel, një udhë vemje, një rrotë Ferris, dhe makina parakolp.

Parku i vjetër theme në botë është Bakken. Ajo ndodhet pranë Kopenhagë, kryeqyteti i Danimarkës. Portat e parkut janë hapur për herë të parë në 1583. Ajo ishte atëherë një kopsht kënaqësi, pa tërheqjet rëndësishme. Vizitorët erdhën kryesisht nga burimi i ujit që u zbulua aty; dikush mund të merrni ujë të freskët dhe të pastër. Gjë që shpesh i shtyn njerëzit të mblidhen dhe të flasin.

sot, parqet temë kanë bërë një ndikim të madh dhe me të vërtetë kanë ndryshuar mënyrën se si jeta është. Me miliona dhe miliona dollarë të shpenzuara në përmirësimet, parqet temë po shkojnë më mirë për çdo vit. Nga Disney për universale për Detin Botëror, ju keni një shumë për të zgjedhur nga. Ne kemi zgjedhur të lartë 5 parqet temë ju mund të vizitoni në Orlando, Florida.

Cilat janë më të mirë parqet temë në Orlando Florida?

sot, parqet temë kanë bërë një ndikim të madh dhe me të vërtetë kanë ndryshuar mënyrën se si jeta është. Me miliona dhe miliona dollarë të shpenzuara në përmirësimet, parqet temë po shkojnë më mirë për çdo vit. Nga Disney për universale për Detin Botëror, ju keni një shumë për të zgjedhur nga. Ne kemi zgjedhur të lartë 5 parqet temë ju mund të vizitoni në Orlando, Florida.

  • Disney Theme Parks
  • Universal studios
  • Bote ujore
  • Kennedy Space Center
  • Legoland Florida Resort

1. Disney Theme Parks

i parë, sigurisht, parku më i famshëm amusement në Florida: Disney, e cila ka katër parqe dëfrimi dhe dy parqe uji në Florida. Së pari, Walt Disney World është një park gjigant për të gjithë familjen, me pallatin famshme rozë. Mbretëria Magjike kryesisht ka coasters rul dhe tërheqjet më të fuqishme. së treti, Epcot, Kjo përbëhet nga dy pjesë. Pjesa e parë është Botërore Future, në të cilën tërheqjet futuristic mund të gjenden. Pjesa e dytë është,

Bota Showcase në të cilën vende të ndryshme të botës janë rikrijuar realisht. Bota Showcase ju jep idenë se ju keni qenë në vend, me Francën, për shembull, ata kanë rikrijuar Kulla Eifel në të cilat ju mund të hani një briosh shijshme. Kjo pasohet nga Disney Studios Hollywood, ku film, televizion, dhe teatër janë temat kryesore me atraksione të ndryshme, por edhe shfaqje. për më tepër, më në fund: Disney Kingdom Kafshët, park vetëm me kafshë të gjalla. Ju mund të shkoni në një safari si ju jeni në Afrikë, por ju gjithashtu mund të hyjë në tërheqjet tipike Disney.

lexoj Melanie S.'s rishikimWalt Disney World® Resortkuisje

2. Studios Universal

universal, prodhuesi i disa filma dhe gjithashtu kompania rekord, ka dy parqe në Florida. Duke filluar me Universal Studios, ku të gjitha tërheqjet janë film Faqet. kjo, si Disney, është gjithashtu një park tipik i familjes. Drejtë tjetër për Studios është parku i dytë i Universal përkatësisht Ishujt universale e Adventures. Ky është një ishull me temën e saj të filmit. Mendoni për Jurassic Park dhe Harry Potter, kur ju ecni atje ju me të vërtetë të ndjehen si ju jeni duke ecur përmes filmit.

lexoj Melanie S.'s rishikimUniversal Studios Floridakuisje

3. Bote ujore

Nëse jeni të hipnotizuar gjithmonë nga të gjitha kafshët që jetojnë në det, ju duhet të shkoni këtu. Nga djeg rrezet për orcas dhe krokodilat, ju do të gjeni të gjitha në Detin Botëror. Gjatë ditës ka disa tregon se ju mund të shikojnë dhe ato më mbresëlënëse janë të orcas. Kur ju shihni kafshë të tilla gjigante fluturon në ajër, ju jeni të qetë për një moment.

lexoj Amy K.'s rishikimBote ujorekuisje

4. Kennedy Space Center

A doni të kaloni një ditë arsimor në një nga parqet temë në Florida? Pastaj Kennedy Space Center në vendin e duhur. Ju mësoni gjithçka rreth udhëtimit në hapësirë ​​dhe në veçanti në lidhje me NASA. Këtu janë më pak tërheqjet në krahasim me parqet e tjera, por ju të mësoni shumë! Ju bëni një turne në një Anije Hapësinore dhe mund të shihni një pjesë të hënës. E vetmja gjë që ju mund të bëni këtu në aspektin e adrenalin mund të gjenden në Simulators të ndryshme që janë të pranishme. E cila është sigurisht një përvojë e madhe!

lexoj Joe K.'s rishikimKompleksi Kennedy Space Center Visitorkuisje

5. Legoland Florida Resort

Legoland Florida Legoland Florida është një nga parqet më të reja temë në Florida. Ajo u hap në 2011 në vendin e ish-amusement park të Cypress Gardens, ku kopsht botanik ishte mbajtur. Që nga maji 2012, një park ujor (Splash Island) ka qenë gjithashtu shtoi. Legoland Florida është më e madhe (në sipërfaqen) nga parqet temë Legoland.

lexoj andres A.'s rishikimLegoland Florida Resortkuisje